Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Projekty / SZTUKA WYBORU

SZTUKA WYBORU

 

 

* * * 

         

Warsztaty filmowe dla gimnazjalistów

W czerwcu 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum (Artur Nikoniuk, Hubert Kutowski, Krystian Nazarek – wszyscy z klasy III a) uczestniczyli w warsztatach filmowych realizowanych w ramach projektu SZTUKA WYBORU. To prewencyjno-profilaktyczny program kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych, którego realizacja powstaje w wyniku współpracy Wydziału Prewencji i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dwie pierwsze edycje programu pt. Kręcę filmy, a nie jointy! oraz Kręcę filmy, nie zadymy! koncentrowały się kolejno na problemach nadużywania środków psychoaktywnych oraz agresji rówieśniczej. W ramach III edycji Nie kliknij w przestępstwo podjęto również problem aktualny, wszechobecny i jednocześnie niebezpieczny, a mianowicie internetowe uzależnienia oraz wynikające z nich zagrożenia. Wybór tematu był podyktowany wciąż narastającą skalą zjawiska. Kręcę na trzeźwo, to temat IV – tegorocznej Sztuki Wyboru.

Dni spędzone na warsztatach to ciekawe wykłady, prowadzone przez pedagogów, funkcjonariuszy policji oraz ludzi związanych bezpośrednio z filmem (wśród nich byli m.in. Radosław Ładczuk – operator filmowy,  współtwórca takich nagradzanych filmów, jak Jesteś Bogiem, Sala samobójców, Na północ od Kalabrii, Bez wstydu; Roman Przylipiak – reżyser filmów reklamowych, teledysków;wyreżyserował pierwszy międzynarodowy zwiastun do gry Wiedźmin 3). Nie brakowało zajęć praktycznych ani dobrej rozrywki. Na zajęciach plenerowych uczniowie pełnili role scenarzystów, reżyserów i operatorów filmowych. Dzięki przesympatycznym ludziom, pełnym pomysłów i energii, atmosfera warsztatów była niepowtarzalna.

We wrześniu uczestnicy warsztatów nakręcili film z udziałem uczniów naszej szkoły i wysłali go na konkurs. Ze swoimi konkurentami spotkają się podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2015 w Bydgoszczy, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Więcej informacji, filmów i zdjęć (również naszych) można znaleźć na stronie www.sztukawyboru.pl i na www.facebook.pl (sztuka wyboru). 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Środa, 2019-11-13

Imieniny: Arkadii, Krystyna
Listopad
pnwtśrczptsond
123
456789Pokaż wydarzenia w dniu 10 listopada
11121314151617
18192021222324
252627282930
  • Odwiedziło nas: 1511007
  • Do końca roku: 48 dni
  • Do wakacji: 226 dni

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Lubiczu Górnym

E-mail:
sekretariat@splubicz.szkolnastrona.pl

Redakcja strony:
Joanna Ardanowska
Maria Lamparska
Dorota Ratkowska