Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

WIADOMOŚCI Z PORTUGALII

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Ostatni dzień był czasem podsumowań i pożegnań. Nie należał do najłatwiejszych, ponieważ wspólna praca zbliżyła do siebie uczestników projektu i przez siedem dni pobytu w Portugalii zawiązały się nowe przyjaźnie. Na szczęście istnieje internet

Czytaj więcej o: WIADOMOŚCI Z PORTUGALII

INAUGURACJA XXIV WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Ks. Jakub Kupiński i pan Łukasz Famulski wraz z 16 dzieci z klas szóstych i siódmych, w piątek, 1 grudnia br., uczestniczyli w inauguracji XXIV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już tradycyjnie odbyło się na miejskim lodowisku TOR-TOR...

Czytaj więcej o: INAUGURACJA XXIV WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM

ANDRZEJKI W STYLU WŁOSKIM

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

W czwartek, 30 listopada br., działacze Sejmu gimnazjum pod opieką pań: Ewy Brzuskiewicz-Żychskiej i Pauliny Michalskiej-Piesczek przeprowadzili imprezę andrzejkową w stylu włoskim dla uczniów klas 0-3 naszej szkoły. Najmłodsi zobaczyli prezentację multimedialną na temat kultury, zabytków...

Czytaj więcej o: ANDRZEJKI W STYLU WŁOSKIM

KOLEJNE POZDROWIENIA Z PORTUGALII

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj uczniowie reprezentujący naszą szkołę prowadzili lekcję polskiego. I z tym zadaniem poradzili sobie znakomicie. Następnie w mieszanych (międzynarodowych) grupach opracowywali listy motywacyjne i prezentowali w języku angielskim swoje pomysły. Później był czas aktywnego wypoczynku.

Czytaj więcej o: KOLEJNE POZDROWIENIA Z PORTUGALII

POZDROWIENIA Z PORTUGALII

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Drugi dnia uczniowie słuchali wykładu o tym, jak osiągnąć sukces, a następnie w grupach wspólnie pracowali. Każda grupa stworzyła awatara z cechami osoby sukcesu. Wspólna praca popłaca, ponieważ powstały wspaniałe awatary. Następnie każda grupa prezentowała swój pomysł oczywiście w języku angielskim. Po południu zwiedzaliśmy Porto.

Czytaj więcej o: POZDROWIENIA Z PORTUGALII

GIMNAZJALIŚCI W PORTUGALII

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Uczestnicy międzynarodowego nowego projektu programu Erasmus+ (w tym troje naszych gimnazjalistów – dwie Natalie i Filip wraz z opiekunami) udali się na pierwszą wizytę partnerską. W niedzielę wylądowali w Portugalii. Za nimi już pierwsze zadania, posiłek w międzynarodowym towarzystwie i zwiedzanie Vila Verde.

Czytaj więcej o: GIMNAZJALIŚCI W PORTUGALII

2017 ROKIEM TADEUSZA KOŚCIUSZKI

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

W Kąciku Patrona na parterze od jakiegoś czasu możemy podziwiać wystawę portretów naszego patrona – Tadeusza Kościuszki – wykonanych przez uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej.

Czytaj więcej o: 2017 ROKIEM TADEUSZA KOŚCIUSZKI

SZKOLENIE Z PROGRAMOWANIA DLA NAUCZYCIELI

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Nauczyciele z naszej szkoły i z zaprzyjaźnionej - z Grębocina - przez trzy dni (18, 20 i 24 listopada br.) uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym programowania na I etapie edukacyjnym. Z zaangażowaniem zgłębiali tajniki programowania robotyki. Już niedługo zaskoczą swoich podopiecznych ciekawymi i rozwijającymi logiczne myślenie zajęciami.

Czytaj więcej o: SZKOLENIE Z PROGRAMOWANIA DLA NAUCZYCIELI

KODOWANIE BEZ KOMPUTERA

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Do szkoły dotarły właśnie gry ScottieGo, które uczą najmłodszych logicznego myślenia. Za pomocą tych gier dzieci, bawiąc się, rozwiązują różne logiczne łamigłówki, tworzą algorytmy i wdrażają do programowania.

Czytaj więcej o: KODOWANIE BEZ KOMPUTERA

ROBOTYKA U MALUCHÓW - CD.

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

Tym razem klasy trzecie szkoły podstawowej zgłębiają tajniki programowania. Na informatyce z panią Dorotą Ratkowską uczą się programować za pomocą specjalnej platformy.

Czytaj więcej o: ROBOTYKA U MALUCHÓW - CD.

Poniedziałek, 2017-12-11

Imieniny: Biny, Damazego
  • Odwiedziny: 876125
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Lubiczu Górnym

E-mail:
splubiczgorny@wp.pl

Redakcja strony:
Joanna Ardanowska
Maria Lamparska
Dorota Ratkowska