Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

LUBICKI FINAŁ WOŚP W OBIEKTYWIE

2018-01-16
Powiększ zdjęcie

POMAGAMY... KREATYWNIE!

2018-01-16
Powiększ zdjęcie

W nastroju świąteczno-noworocznym uczniowie klasy 6b przekazali dochód w wysokości 150 zł na cel charytatywny z rozprowadzonych płyt, na których znajduje się dwujęzyczny audiobook – efekt końcowy innowacyjnego projektu „Ania z Zielonego Wzgórza inspirujeˮ. W inicjatywie tej współpracowali: panie Ewa Brzuskiewicz-Żychska, Aleksandra Sidor, Małgorzata Jakubas, Hanna Rogowska-Olejniczak i pan Tomek Dolega.

Czytaj więcej o: POMAGAMY... KREATYWNIE!

EGIPCJANIE, ARABOWIE, LUDZIE PIERWOTNI, LUDY AMERYKI W NASZEJ SZKOLE

2018-01-11
Powiększ zdjęcie

Czy to możliwe? Tak – wszystko za sprawą turnieju historycznego, który odbył się po raz kolejny w ramach lekcji historii pod kierunkiem nauczycielki, pani Doroty Romańskiej. Uczniowie klas trzecich gimnazjum postanowili przenieść się w dawne czasy, a działo się to w piątek, 5 stycznia br., tym razem w ramach „Wieczoru w szkole”. Uczniowie klasy 3a wcielili się w Arabów, klasa 3b przebrała się za starożytnyc...

Czytaj więcej o: EGIPCJANIE, ARABOWIE, LUDZIE PIERWOTNI, LUDY AMERYKI W NASZEJ SZKOLE

GRAMY I UCZYMY SIĘ!

2018-01-11
Powiększ zdjęcie

Dzięki sponsorowi i staraniom pani Katarzyny Woźniak, od początku stycznia nasi uczniowie mogą korzystać w ramach zajęć rewalidacyjnych (ci najbardziej potrzebujący) i zajęć świetlicowych z dwóch stołów do gier planszowych, które – wraz z licznymi innymi gadżetami, takimi jak samochodziki, znaki drogowe, duże kostki do gry i słodycze – przekazała firma Geeknson. Serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej o: GRAMY I UCZYMY SIĘ!

CAŁY CZAS POMAGAMY

2018-01-08
Powiększ zdjęcie

KOLĘDA W POCZEKALNI

2017-12-22
Powiększ zdjęcie

To spektakl muzyczny w reżyserii i według scenariusza polonistek – Doroty Bock-Weber i Marii Lamparskiej – przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym, chór Gaudium Cantates pod batutą Aleksandry Sidor i Ariela Radomińskiego oraz zespół taneczny FIT BALANCE na Spotkanie Świąteczne społeczności związanej z Lubiczem Górnym, które odbyło się na szkolnej hali sportowej we wtorek, 19 grudnia br.

Czytaj więcej o: KOLĘDA W POCZEKALNI

ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

2017-12-22
Powiększ zdjęcie

Świetlica szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji adresowanej do świetlic szkolnych i środowiskowych „Wymiana pocztówkowa”. Akcja ta polegała na przesłaniu kartek z pozdrowieniami dowolnie wybranym wcześniej świetlicom z terenu całej Polski, które zgłosiły chęć udziału w tym przedsięwzięciu...

Czytaj więcej o: ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

KOLEJNY AUDIOBOOK NA KONCIE NASZYCH UCZNIÓW

2017-12-22
Powiększ zdjęcie

Klasa 6b pod opieką pani Ewy Brzuskiewicz-Żychskiej i pana Tomka Dolegi realizowała na lekcjach języka polskiego autorski projekt "Ania z Zielonego Wzgórza inspiruje". Uczniowie nagrali dwujęzycznego audiobooka (język polski i język angielski), zawierającego wybrane przez nich fragmenty lektury. Na płycie znajdą się także prace plastyczne uczniów inspirowane przygodami Ani Shirley oraz podkład muzyczny, który młodzież przygotowała pod opieką pani Aleksandry Sidor.

Czytaj więcej o: KOLEJNY AUDIOBOOK NA KONCIE NASZYCH UCZNIÓW

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

2017-12-22
Powiększ zdjęcie

W środę,13 grudnia br., obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w apelu przygotowanym przez Koło Teatralne, działające przy Szkolnym Klubie Wolontariatu. Podsumowaliśmy działalność SKW za miniony rok i oficjalnie powitaliśmy wolontariuszy klas szóstych. Uczniowie obejrzeli inscenizację klasy 7c pod kierunkiem pani Iwony Dolegały pt. „Spełniajmy marzenia”.

Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

WIADOMOŚCI Z PORTUGALII

2017-12-09
Powiększ zdjęcie

Ostatni dzień był czasem podsumowań i pożegnań. Nie należał do najłatwiejszych, ponieważ wspólna praca zbliżyła do siebie uczestników projektu i przez siedem dni pobytu w Portugalii zawiązały się nowe przyjaźnie. Na szczęście istnieje internet

Czytaj więcej o: WIADOMOŚCI Z PORTUGALII

Sobota, 2018-02-24

Imieniny: Boguty, Bogusza
Luty
pnwtsrczptsond
1234
567891011
Pokaż wydarzenia w dniu 12 lutego131415161718
19202122232425
262728
  • Odwiedziny: 928902
  • Do końca roku: 310 dni
  • Do wakacji: 118 dni

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Lubiczu Górnym

E-mail:
splubiczgorny@wp.pl

Redakcja strony:
Joanna Ardanowska
Maria Lamparska
Dorota Ratkowska