Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

ZARZĄDZENIE KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY W SPRAWIE TERMINÓW REKRUTACJI DO SZKÓŁ

2018-04-06
Powiększ zdjęcie

UWAGA! MINIGIEŁDA SZKÓŁ

2018-04-06
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy rodziców i uczniów klas gimnazjalnych, a także zainteresowanych z klas VII na MINIGIEŁDĘ szkół średnich, która odbędzie się 10 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym w godzinach 15.30 – 17.00. Od godziny 15.30 na holu w Kąciku Patrona przedstawiciele liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych będą do dyspozycji rodziców i uczniów. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej o: UWAGA! MINIGIEŁDA SZKÓŁ

REKOLEKCJE 2018

2018-03-13
Powiększ zdjęcie

II NAUKOWO–METODYCZNA KONFERENCJA

2018-03-20
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Naukowoâ€-Metodycznej Konferencji pt. Uczeń nietypowy, czyli wyjątkowy - nauczyciel w pracy z młodym człowiekiem a wyzwania XXI wieku,która odbędzie się 22 maja 2018 r. w naszej szkole.

Czytaj więcej o: II NAUKOWO–METODYCZNA KONFERENCJA

IV PARAOLIMPIADA INTEGRACYJNA "Razem możemy więcej"

2018-03-17
Powiększ zdjęcie

SUPERKODERZY#

2018-03-17
Powiększ zdjęcie

Uczniowie z klasy 6b pod okiem pań: Doroty Ratkowskiej i Hanny Targońskiej biorą udział w zajęciach dodatkowych w projekcie Superkoderzy. Jako „pogromcy językówˮ, wspierając sią siłą prawdziwych robotów, realizują kolejne lekcje, wcielając się w role postaci „Dorotki w Krainie Ozˮ. Budują roboty, poznają elementy programowania, a historię Dorotki odkrywali po angielsku. Nagrywali także scenki ze scenariusza za pomocą wirtualnego narzędzia do nagrywania i obróbki dźwięku. Wkrótce kolejne spotkanie!

Czytaj więcej o: SUPERKODERZY#

WOLONTARIAT SENIOROM

2018-03-17
Powiększ zdjęcie

Od grudnia nasze gimnazjalistki w ramach wolontariatu przygotowują i prowadzą (pod okiem pani Beaty Jabłońskiej) zajęcia gimnastyczne dla seniorów. W co drugi czwartek nawet do 15 osób wygina śmiało ciało, by na emeryturze żyć zdrowo i radośnie

Czytaj więcej o: WOLONTARIAT SENIOROM

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

2018-03-08
Powiększ zdjęcie

W piątek, 2 marca br., po lekcjach żegnaliśmy panią Elżbietę Zwierzyńską, która gotowała nam obiady przez długie, długie lata. Pani Zeniu (bo pod takim imieniem znała ją cała szkoła), serdecznie dziękujemy za pyszne i zdrowe posiłki, a także życzymy wiele zdrowia oraz radości na zasłużonej emeryturze!

Czytaj więcej o: POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

2018-03-08
Powiększ zdjęcie

W trakcie zastępstw za nieobecnych nauczycieli uczniowie przebywają m.in. w szkolnej bibliotece, gdzie uzupełniają przygotowane przez pracujące tu panie karty pracy. Celem tak zorganizowanych zajęć jest doskonalenie umiejętności sprawnego korzystania z indeksów i skorowidzów, wzbogacanie słownictwa czynnego uczniów oraz kształtowanie orientacji w przestrzeni.

Czytaj więcej o: Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TORUNIU

2018-03-08
Powiększ zdjęcie

W dniach 24 i 30 stycznia 2018 roku – z inicjatywy pań ze szkolnej biblioteki: Marioli Kordowskiej i Renaty Pietkiewicz – gimnazjaliści z klas IIe i IId oraz wybrani uczniowie z klasy 7a uczestniczyli w warsztatach na temat „Słowniki, leksykony, encyklopedie jako źródła informacjiˮ. Ich celem było...

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TORUNIU

Poniedziałek, 2018-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego
  • Odwiedziny: 970596
  • Do końca roku: 252 dni
  • Do wakacji: 60 dni

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Lubiczu Górnym

E-mail:
splubiczgorny@wp.pl

Redakcja strony:
Joanna Ardanowska
Maria Lamparska
Dorota Ratkowska