Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Artykuły

PEDAGOG SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLASY I-III

2015-10-06
Powiększ zdjęcie

Pedagog szkolny jest po to, by udzielać wsparcia i pomocy lub organizować taką pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom. Należy jednak pamiętać, że przede wszystkim jest rzecznikiem praw dziecka. Ma on pomagać uczniom w rozwiazywaniu problemów nie tylko szkolnych. Powinien również interesować się sytuacją rodzinną dziecka, a także jego stanem emocjonalnym.      

mgr Lidia Lągowska
Zapraszam do gabinetu nr 25 na I piętrze

Czytaj więcej o: PEDAGOG SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLASY I-III

PEDAGOG SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLASY IV-VIII

2015-09-21
Powiększ zdjęcie

Każdy członek społeczności szkolnej - uczeń, nauczyciel i rodzic, może zwrócić się do pedagoga po pomoc i wsparcie w różnych sprawach: porozmawiać o problemach, rozwiać wątpliwości, uzyskać poradę lub informację gdzie szukać dalszej pomocy.

mgr Anna Jankowska; sala 73 (parter)
klasy IV - VIII SP

Czytaj więcej o: PEDAGOG SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLASY IV-VIII

REWALIDACJA

2015-09-22
Powiększ zdjęcie

Zajęcia rewalidacyjne to zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego...

Czytaj więcej o: REWALIDACJA

SOCJOTERAPIA

2015-09-10
Powiększ zdjęcie

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne są bezpośrednią formą pomocy psychopedagogicznej adresowaną zwykle do dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia w sytuacjach społecznych. Znajdują one swoje zastosowanie na wszystkich etapach kształcenia, zaczynając od przedszkola, zaś na szkołach ponadpodstawowych kończąc. Zasadniczym celem zajęć jest wspomaganie rozwoju ich uczestników oraz korekta i kompensacja uprzednich, niekorzystnych dla nich doświadczeń. Wszelkie oddziaływania psychopedagogiczne stosowane podczas tej formy pomocy, mają prowadzić do nabycia przez uczniów nowych, alternatywnych sposobów funkcjonowania oraz reagowania w środowisku społecznym. 

dr Lucyna Myszka-Strychalska - socjoterapeuta

Czytaj więcej o: SOCJOTERAPIA

ZAJĘCIA KOREKCYJO-KOMPENSACYJNE

2019-03-03

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (zwane również terapią pedagogiczną) to szereg działań polegających na poprawie, usprawnianiu oraz wyrównywaniu braków w umiejętnościach edukacyjnych dziecka.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA KOREKCYJO-KOMPENSACYJNE

Niedziela, 2020-01-26

Imieniny: Lutosława, Normy
  • Odwiedziło nas: 1633936
  • Do końca roku: 340 dni
  • Do wakacji: 152 dni

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Lubiczu Górnym

E-mail:
sekretariat@splubicz.szkolnastrona.pl

Redakcja strony:
Joanna Ardanowska
Maria Lamparska
Dorota Ratkowska