Jesteś tutaj: Start / Doradztwo Zawodowe

Doradztwo Zawodowe

doradztwo zawodowe

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego to ogół działań podejmowanych przez szkołę, mających na celu przygotowanie młodzieży do planowania kariery edukacyjno-zawodowej przy wsparciu doradczym, uwzględniających

1.            Poznawanie własnych zasobów

2.            Świat zawodów i rynek pracy

3.            Rynek edukacyjny i uczenie się przez całe życie

4.            Planowanie własnego rozwoju i podejmowanie decyzji edukacyjno-zawodowych

Od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy VII i VIII mają obowiązkowo po 10 godzin zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej. Szczegóły możecie Państwo znaleźć w Rozporządzeniu MEN, załączonym poniżej.

Wszyscy uczniowie klas trzecich gimnazjalnych uczestniczą w cyklu zajęć, podczas których analizują swoje zainteresowania, skłonności i predyspozycje zawodowe. Poznają aktualny system szkolnictwa. Mają okazję poznać te szkoły podczas Giełdy Szkół, odbywającej się w II semestrze. Uczestniczą w zajęciach organizowanych przez szkoły ponadpodstawowe. Mają wiele okazji, by korzystać z porady i pomocy, ale ciężar wyboru i jego konsekwencje spoczywają na ich barkach. To pierwsze poważne decyzje, więc rola rodziców jest tu nie do przecenienia.

W razie potrzeby można skorzystać z porady doradcy zawodowego Anny Jankowskiej (s.73) w godzinach pracy pedagoga.

Polecane strony internetowe:

Z WIZYTĄ W GRONOWIE

2019-03-03

Uczniowie klas VIII i III gimnazjalnych 12 lutego br. uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych w ZS CKU w Gronowie.

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ W GRONOWIE

Niedziela, 2020-01-26