Szkolny Ośrodek Kariery

doradztwo zawodoweDORADZTWO ZAWODOWE W GIMNAZJUM NR 1 W LUBICZU

Uczniowie naszego gimnazjum mogą uzyskać pomoc w zakresie doradztwa zawodowego w Szkolnym Ośrodku Kariery, prowadzonym przez pedagoga szkolnego i doradcę zawodowego w jednej osobie. Wszyscy uczniowie klas trzecich uczestniczą w cyklu zajęć, podczas których analizują swoje zainteresowania, skłonności i predyspozycje zawodowe oraz cechy temperamentu i charakteru. Poznają aktualny system szkolnictwa ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego. Mają okazję poznać szkoły ponadgimnazjalne podczas Giełdy Szkół, odbywającej się rokrocznie w ZS nr 2 w Grębocinie. Uczestniczą w zajęciach organizowanych przez te szkoły. Mają wiele okazji, by korzystać z porady i pomocy, ale ciężar wyboru i jego konsekwencje spoczywają na ich barkach. To pierwsze poważne decyzje, więc rola rodziców jest tu nie do przecenienia.

Wtorek, 2017-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego