PAWEŁ PRZEDPEŁSKI

Paweł Przedpełski – Absolwent ZS nr 1 w Lubiczu 2010/2011 – żużlowiec Unibaksu Toruń...a

W lipcu 2011 roku, dwa miesiące po rozpoczęciu treningów uzyskał licencję żużlową. Po raz pierwszy w składzie Unibaksu pojawił się na pierwszy mecz półfinałowy z Unią Tarnów. Ponadto w sezonie 2012 wystartował w barwach czeskiego zespołu Zlatá Přilba Pardubice (w rozgrywkach młodzieżowych) oraz duńskiego Esbjerg Motorsport.

W sezonie 2013 Przedpełski był podstawowym zawodnikiem Aniołów. Przez wielu okrzyknięty odkryciem ligi, niejednokrotnie był liderem toruńskiego zespołu. Dobre wyniki w rodzimej lidze zaowocowały kontraktem w lidze duńskiej. Pawełek podpisał umowę z Holsted Speedway Klub.

W 2013 roku Torunianin zdobył ponadto tytuł młodzieżowego indywidualnego wicemistrza Polski. Przedpełski swoimi wynikami znalazł uznanie w oczach trenera Marka Cieślaka, który powołał go na finał DMŚJ. W nim reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie jednym punktem Duńczykom. Na koniec sezonu Pawełek zdobył srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych

W 2014 roku, po udanym sezonie Paweł Przedpełski podpisał z Unibaksem Toruń kontrakt zawodowy. Umowa została podpisana na trzy lata. Ponadto w trakcie sezonu zawodnik związał się umową ze szwedzkim klubem Smederna Eskilstuna. W debiucie w barwach Kowali Paweł Przedpełski zdobył 9 punktów w pięciu startach. Na początku sezonu wychowanek Aniołów pełnił rolę drugiego rezerwowego podczas Grand Prix Europy w Bydgoszczy, jednak ponownie nie było mu dane wystartować z najlepszymi. W sezonie 2014, podobnie jak w rok wcześniej, Przedpełski został powołany na finały DMEJ oraz DMŚJ. Tym razem oba finały zostały wygrane przez reprezentantów Polski.

W 2015 roku Paweł zdobył drugie złoto z rzędu w finale drużynowych mistrzostw świata juniorów w australijskiej Mildurze.

Patrz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Przedpe%C5%82ski

Sobota, 2019-01-19