Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

TERAPEUTA PEDAGOGICZNY

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (zwane również terapią pedagogiczną) to szereg działań polegających na poprawie, usprawnianiu oraz wyrównywaniu braków w umiejętnościach edukacyjnych dziecka.

Dziecko wymaga specjalistycznej terapii jeśli ma:

• specyficzne trudności w czytaniu (dyslekcja),
  • specyficzne trudności w opanowaniu kaligraficznego pisma, czytelnego, o niskim poziomie graficznym (dysgrafia),
  • specyficzne trudności w opanowaniu poprawnej pisowni, w szczególności pod względem ortograficznym (dysortografia),
  • trudności z liczeniem, generalnie z opanowaniem materiału z matematyki (dyskalkulia)
  • trudności w koncentracji, zaburzeniach uwagi, pamięci.

Podczas zajęć niweluje się trudności, przyczyny i objawy niepowodzeń szkolnych oraz eliminuje ujemne konsekwencje. Zajęcia  wpływają na podwyższenie samooceny i motywacji do dalszego działania dziecka. Terapia pedagogiczna dąży do wszechstronnego rozwoju zdolności poznawczych i percepcyjno-motorycznych.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w roku szkolnym 2020/2021 prowadzi pani Lidia Lągowska w sali 48

Terapia pedagogiczna

Lidia Lągowska