MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Apel z tej okazji dla klas 4-8 przygotowało Szkolne Koło Teatralne Klubu Wolontariatu pod kierunkiem p. Iwony Dolegały. Mottem przewodnim była przyjaźń. Wolontariusze swoją postawą nawoływali do przestrzegania zasad dobrej przyjaźni i poszanowania godności człowieka. W pierwszej części zaprezentowali Teatr cieni pt. ”Przyjaźń”. W bardzo profesjonalny i inny niż dotychczas sposób uczniowie klasy 7b ukazali  jak złe relacje niszczą radość życia człowieka. Druga część to reportaże o pomocy i szacunku. Wystąpili w niej uczniowie klas 1-8. Opowiadali czym jest dla nich przyjaźń. Uczniowie klasy 6b bardzo wymownie ukazali jak łatwo jest pomagać i że bezinteresowna  pomoc  wzmacnia poczucie własnej wartości. Aktorzy ukazali  nowoczesne  spojrzenie na temat. Nad całością czuwała autorka i reżyserka Amelia Kus uczennica 8c, pomagała jej Magda Piątkowska 6c.

Środa, 2019-04-24

Imieniny: Bony, Horacji