PEDAGOG SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

mgr Lidia Lągowska
Zapraszam do gabinetu nr 25 na I piętrze

Pedagog  to profesjonalista wykonujący zawód po ukończeniu wyższych studiów pedagogicznych lub po dodatkowym kursie specjalizacyjnym; również pracownik naukowy zajmujący się badaniami w dziedzinie wychowania i oświaty lub dydaktyk akademicki. Pedagog to osoba najczęściej pracująca w szkole, przedszkolu lub poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie podstawowym celem jego pracy jest organizowanie pomocy i opieki pedagogicznej i psychologicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców oraz dbanie o prawidłowy rozwój psychiczny uczniów.

Tak mówi encyklopedia, a życie? Życie przynosi wiele różnych niespodzianek. Pedagog
w szkole jest po to, aby wysłuchać i to zarówno ucznia jak i rodzica, pomóc, gdy pojawiają się problemy i wesprzeć, kiedy te problemy już są i nie można sobie z nimi poradzić. Pokieruje do różnych instytucji, które służą pomocom i wsparciem.

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka