KOLĘDA W POCZEKALNI

To spektakl muzyczny w reżyserii i według scenariusza polonistek – Doroty Bock-Weber i Marii Lamparskiej – przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym, chór Gaudium Cantates pod batutą Aleksandry Sidor i Ariela Radomińskiego oraz zespół taneczny FIT BALANCE na Spotkanie Świąteczne społeczności związanej z Lubiczem Górnym, które odbyło się na szkolnej hali sportowej we wtorek, 19 grudnia br.

FILM

Wystąpili:
SPRZĄTACZKA – Aneta Spich,
OSOBA I – Justyna Sadowska,
OSOBA II – Maria Lamparska,
OSOBA III – Anna Jankowska,
MATKA – Ewelina Wiśniewska-Eliks,
BIZNESWOMAN – Dorota Ratkowska,
DZIEWCZYNA I – Katarzyna Woźniak,
DZIEWCZYNA II – Aneta Betkier,
KSIĄDZ – Marcin Włodara,
ŚPIĄCY/MIKOŁAJ – Jakub Jagielski (uczeń),
ZESPÓŁ – FIT BALANCE,
ATEISTA – Dorota Bock-Weber,
PODRÓŻNY – Joanna Ardanowska.
W sztuce wykorzystano tradycyjne melodie kolęd i pastorałek („Jezus malusieńkiˮ, „Wesołą nowinęˮ, „Cicha nocˮ, „Wśród nocnej ciszyˮ) i melodię utworu „The Hanging Treeˮ Jamesa Newtona Howarda, do których dopisano nowe teksty, podkład muzyczny do piosenki Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzieńˮ, fragment piosenki Mai Koman „Kocham karpiaˮ oraz składanka taneczna (ze względu na prawa autorskie część oryginalnych utworów została na filmie wygłuszona).
Część scenografii przygotwały nauczycielki świetlicy – Joanna Godurowska, Joanna Hassek, Joanna Kulas i Katarzyna Nowak.
O oświetlenie i dźwięk zadbał Piotr Bieniewicz, o efekty specjalne (dym) – Marcin Włodara, natomiast obsługą laptopa, kamery i aparatu zajęli się wolontariusze: Wiktoria Liczkowska i Jakub Kozłowski.

Większość sprzętu (szperacz, mikroporty, kamera, stelaż do oświetlenia) została zakupiona dzięki wygranej w projekcie re-grantingowym LADDER (promującym edukację globalną) i sfinansowana przez organizację ALDA (Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Lokalnej Demokracji) oraz URCP (Związek Gmin Wiejskich RP).

Środa, 2018-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego