Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

"BYĆ JAK IGNACY"

Od listopada 2016 roku panie Iwona Dolegała i Dorota Drozdowska z grupą uczniów z klasy 3a SP i wolontariuszami z klasy 6c SP uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt. „Być jak Ignacy”, pod patronatem Fundacji PGNiG i Marszałka Sejmu RP i Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach tego projektu zostało utworzone koło naukowe, którego przewodnikiem po świecie nauki dla dzieci jest Ignacy Łukasiewicz (dziewiętnastowieczny polski farmaceuta i przedsiębiorca, wynalazca lampy naftowej, pionier przemysłu naftowego w Europie, z zainteresowania chemik i fizyk, rewolucjonista i działacz niepodległościowy). Zajęcia odbywają się w dwóch częściach: teoretycznej i praktycznej. Program dydaktyczno-wychowawczy został stworzony dla uczniów klasy 3 i 6 SP. Docelowo ma nauczyć obie strony współpracy, odpowiedzialności, szerzenia idei wolontariatu i poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

„BYĆ JAK IGNACYˮ – ZAJĘCIA POKAZOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„BYĆ JAK IGNACYˮ – PIERWSZE ZAJĘCIA TEORETYCZNE W KLASIE IIIa